ОСОБЛИВОСТІ ТРАНСКУЛЬТУРНИХ ПРОЦЕСІВ НАРОДНО-СЦЕНІЧНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ : ВПЛИВ МОЛДОВСЬКОЇ ТАНЦЮВАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ НА ХОРЕОГРАФІЧНЕ МИСТЕЦТВО УКРАЇНИ

Ключові слова: народно-сценічна хореографія, народний танець, молдовська танцювальна культура, транскультуралізм, хореографічне мистецтво, танцювальна лексика.

Анотація

Розглянуто аспект транскультурних процесів, що відбуваються в народно -сценічній хореографії на сучасному етапі. Досліджено особливості впливу молдовської танцювальної культури на хореографічне мистецтво в Україні крізь призму особливостей транскультуралізму народно -сценічної хореографії.
Проаналізовано хореографічні постановки, представлені у репертуарі українських народних ансамблів танцю і констатовано, що звернення сучасних хореографів-постановників до молдавської танцювальної культури відбувається в кількох напрямах: створення хореографічних композицій з використанням окремих елементів, характерних для лексики українського та молдовського народного танцю; постановка народно-сценічних композицій, що повністю базуються на лексиці молдавського народного танцю, авторські хореографічні композиції, в яких постановниками репрезентовано унікальні сучасні стилізації автентичного молдовського фольклорного танцю в поєднанні з елементами різних стилів хореографічного мистецтва.
Розглянуто діяльність народних танцювальних колективів молдовського етносу України та виявлено їх внесок у розвиток міжкультурної взаємодії.

Біографії авторів

Андрій Тимчула, Київський національний університет культури і мистецтв

кандидат мистецтвознавства, старший викладач

Ольга Яценко , Київський національний університет культури і мистецтв

заслужена артистка України, доцент кафедри

Опубліковано
2024-06-13
Розділ
ТЕОРЕТИКО-МИСТЕЦЬКІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ