ХУДОЖНЬО-СТИЛІСТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ІТАЛІЙСЬКОГО ФУТУРИЗМУ В ДИЗАЙНІ

Ключові слова: дизайн, формоутворення, середовище, інтер‘єр, меблі, художньо-проєктна діяльність, футуризм, мистецтво авангарду.

Анотація

Дослідження покликане висвітлити питання специфіки розвитку італійського футуризму першої третини ХХ ст. у контексті матеріальної загальноєвропейської культури. Не претендуючи на вичерпність, дослідницька увага зосереджується на віддзеркаленні художнього напряму в практиці проєктування середовища першої третини ХХ ст.
Висвітлено художньо-стильові особливості футуризму, які надали дизайнерам принципово новий підхід до формоутворення без зайвого орнаменту й декору і разом із тим підготували майбутнього споживача індустріального дизайну. Вивчення особливостей формування дизайну просторово-предметного середовища окресленого періоду у
співвідношенні з образно-пластичними пошуками мистецтва аванґарду дають змогу виявити універсальність закономірностей формотворення в проєктному та художньому аспектах.
Процес звернення в 1910-1930-ті роки художників аванґарду до предметної творчості представлений як закономірний підсумок експериментів у царині образотворчого мистецтва. Створення власних композиційних систем художниками мистецтва аванґарду знайшло свій подальший розвиток у дизайні. Перспективним автору вбачається
подальші дослідження художньої специфіки експериментів мистецтва аванґарду та їх відображення в дизайні.

Біографії авторів

Юрій Кантаровський , Національний лісотехнічний університет України, Львів

старший викладач кафедри дизайну

Інна Прокопчук , Національний лісотехнічний університет України, Львів,

кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну

Опубліковано
2023-12-16
Розділ
ДИНАМІКА КУЛЬТУРИ. КУЛЬТУРНА ПАМ’ЯТЬ. КУЛЬТУРА ТА ТРАДИЦІЇ